• office@trendkamplar.com
  • 0 (535) 370 50 42

FİRMA KATEGORİLERİ

For Rest House Kır Evi

HABER DETAYI

17 Ocak 2018 16:30

Kampçılık Dünya’ da Çok Yaygın Bir Tatil Şekli

Kampçılık Dünya’ da Çok Yaygın Bir Tatil Şekli

Bu gün turizm sektörünün dünya da geldiği nokta ve rekabet koşulları, özellikle bu iki ülkenin vatandaşlarının dünyanın çeşitli noktalarında, dört yıldız tesislerden başlamak üzere, bir hafta tatili her şey dâhil 199 Euro ya kadar ve zaman zaman da daha ucuza alabilmelerine imkân tanımaktadır.

Dünyanın en çok yurt dışına seyahat eden nüfusa sahip ülkeleri arasında da ilk sıralarda yer alan bu ülkeler dış ve iç turizmde, planlı olarak alternatif turizm imkânlarını da değerlendirmektedirler.

Alternatif turizm olanakları arasında kamp turizmi bilgi toplumu Avrupa’ da popülaritesini korumaktadır.

Kamp alanlarının verdikleri servislerin tanıtıldığı ve kullanıcıların, bu alanların hizmetlerini değerlendirdiği internet sayfalarının en gelişmişlerinde kayıtlı 23.791 kamp alanından söz edilmektedir.

Bu internet sitelerinde Fransa da 11.000, Almanya’da 2500, Hollanda da 2000, İngiltere de 1500, minik Avusturya da 500 ve Türkiye de 100 civarı kamp alanı kayıtlıdır.

Türkiye de bulunan kamp alanlarının çoğunluğunu bir, iki ve üç yıldızlılar oluştururken, Avrupa ülkelerinde özellikle üç, dört ve beş yıldızlı kamp alanlarından söz edilmektedir.

Bu yıldızlama tamamen misafirlerin değerlendirmesi sonucu ortaya çıkmıştır ve oldukça sağlıklı değerlendirmeler sonucudur.

Kişi başına düşen milli gelir açısından da dünya liderlik sıralamasında en üstlerde olan bu ülkelerin, bilgi toplumu mensubu vatandaşları çeşitli sebeplerden ötürü, iyi organize edilmiş, insana değişik ve zevkli bir tatil tecrübesi imkânı sağlayacak kamp tatillerini de yoğunluklu olarak tercih etmektedirler.

Uzun, doğal güzellikler açısından rakipsiz ve Türkiye’nin üç bir tarafını kapsayan sahil alanlarından başlayarak ülkemizin her bölgesinde kamp alanları oluşturulup, yatırımcılara sunulabilinir.

Bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip, dünyada ki örnekleri iyi şekilde incelemiş, benzer yatırım olanaklarını bulacak kişilerin, örnek tesisler oluşturmak üzere imkân beklediklerini şahsen biliyorum.

Belki de devletin, doğaya hemen hemen hiç zarar vermeyecek, yeşil alanların korunmasına imkân sağlayacak bu alternatif turizm kolunu incelemesi ve bu projelere yönelik arazi tahsisi ve teşvik çalışması yapması turizmin çeşitlenmesine önemli bir katkı sağlar.

Ulaşabildiğimiz istatistiklere göre rakamlar oldukça açık, 2007 yılında Almanya da kamp alanlarında 25.2 milyon geceleme gerçekleşirken, Avusturya da 5 milyon, İsviçre’de 3,5 milyon gecelemeden söz ediliyor.

Her tür gelir grubundan kişiye hitap eden kamp turizminin Türkiye’de de gelişeceği günler dileği ile hoşça kalın.

Kaynak : Dr. Serdar BAŞ

Firma Bilgileri

Çadır Kamp
Sadece Whatsapp Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: Content is protected !!
Open chat
1
Whatsapp' dan Yardımcı Olalım.
Hoşgeldiniz !
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?