• office@trendkamplar.com
  • 0 (535) 370 50 42

FİRMA KATEGORİLERİ

For Rest House Kır Evi

HABER DETAYI

20 Ocak 2018 15:24

Türkmen Şelalesi

Türkmen Şelalesi

Türkmen Şelalesi Manisa, Menemen ve Aliağa sınırlarının kesişme noktasında bulunmaktadır. Manisa’dan aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şelale adını şelaleye 2-3 km mesafede bulunan Manisa’ya bağlı Türkmen Köyün den alsa da Su uçtu şelalesi adıyla da anılmaktadır.
Köye kadar asfalt yol mevcut, köyden sonra toprak yoldan ilerlerken bir taş ocağı şantiyesinden geçiyorsunuz, zaman zaman şantiyenin bu yolu kapattığına da şahit olduk ancak araçları bırakacağınız yere yakın olduğu için endişe etmeye gerek yok.
Kamp noktasına araçları bıraktıktan sonra patikadan yürüyerek ulaşmak gerekmekte ancak bu zahmete katlanmak istemeyenler alternatif kamp noktası olarak işaretlediğim yerde de kamp kurabilirler. Büyük şelale ve küçük şelale olarak suyun döküldüğü iki nokta var. Büyük şelaleye erişim daha zahmetli olsa da buna değer bir manzarası var. İpli iniş için uygun olan nokta çevre illerden bir çok meraklının uğrak noktası.
Kamp noktasında içme suyu mevcut değil ne yazık ki ancak akarsudaki suyu çay ve kahve için kaynatarak tüketebiliyoruz, biz sıkıntı yaşamadık. Kamp ateşi için çevrede ve dere yatağında bol miktarda kurumuş dal parçası,odun mevcut. Kamp olmasa da en azından doğaseverlerin günübirlik ziyaret edip mutlaka görmesi gereken bir doğa harikası

Bu bölgede kamp yapmayı düşünen kampçılar için tavsiyemiz sayfamızda bulunan KAMPLAR bölümünden bölgede bulunan tesisleri incelemeleri olacaktır.

HARİTA

 

Firma Bilgileri

Çadır Kamp
Sadece Whatsapp Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: Content is protected !!
Open chat
1
Whatsapp' dan Yardımcı Olalım.
Hoşgeldiniz !
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?